Pirkimas yra neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalis. Mes lankomės parduotuvėse, kad įsigytume maisto, drabužių, kosmetikos, buities prekių ir daugelio kitų dalykų. Tačiau ar žinote, kada parduotuvės yra atidarytos ir kada jos užsidaro? Ar žinote kaip skiriasi parduotuvių darbo laikas paprastomis dienomis, savaitgaliais ir švenčių dienomis? Ar žinote kodėl svarbu atsižvelgti į parduotuvių darbo laiką planuojant savo apsipirkimą? Pateikiame esminę informaciją apie parduotuvių darbo laiko pokyčius 2024 metams.

Įprastas parduotuvių darbo laikas Lietuvoje

Parduotuvės gali turėti skirtingus darbo laikus priklausomai nuo sezono, mėnesio ar net savaitės dienos. Pavyzdžiui, kai kurios parduotuvės gali būti atidarytos ilgiau vasaros metu arba gruodžio mėnesį, kai didėja pirkimo poreikis. Be to, kai kurios parduotuvės gali turėti skirtingus darbo laikus skirtinguose savo padaliniuose. Todėl svarbu pasitikrinti ne tik bendrą parduotuvės darbo laiką, bet ir specifinio padalinio darbo laiką.

Akropolis parduotuvių darbo laikas: Paprastomis dienomis nuo 10 iki 22 valandos, sekmadieniais ir švenčių dienomis nuo 10 iki 20 valandų. Kino teatras ir pramogų centras gali dirbti ilgiau.
Ozas: paprastomis dienomis nuo 10 iki 22 valandos, sekmadieniais ir švenčių dienomis nuo 10 iki 21 valandos. Kino teatras ir pramogų centras gali dirbti ilgiau.
Panorama: paprastomis dienomis nuo 10 iki 22 valandos, sekmadieniais ir švenčių dienomis nuo 10 iki 21 valandos. Kino teatras ir pramogų centras gali dirbti ilgiau.
Maxima: paprastomis dienomis nuo 8 iki 22 valandos, sekmadieniais ir švenčių dienomis nuo 8 iki 22 valandos. Kai kurios parduotuvės gali dirbti ilgiau.
Rimi: paprastomis dienomis nuo 8 iki 22 valandos, sekmadieniais ir švenčių dienomis nuo 9 iki 21 valandos. Kai kurios parduotuvės gali būti atidarytos visą parą.
Lidl: paprastomis dienomis nuo 8 iki 22 valandos, sekmadieniais ir švenčių dienomis nuo 9 iki 21 valandos.

Parduotuvių darbo laikas per šventes 2024 metais

Parduotuvių darbo laikas per šventes 2024 metais gali būti nustatytos ir atskirai kiekvienam konkrečiam prekybos centrui. Detalesnę informaciją pateikia prekybos centrų administracija.

MAXIMA darbo laikas per šventes

Maxima darbo laikas per šventes yra patvirtintas oficialiai:

Gruodžio 24 d.: iki 19.00 val.
Gruodžio 25 d.: prekybos centrai nedirbs visai.
Gruodžio 26 d.: ryte dirbama nuo 9.00h ir uždaroma įprastu laiku pagal kiekvieno prekybos centro nustatytą laiką.
Gruodžio 31 d.: prekybos centrai dirbs trumpiau t.y. iki 19.00 valandos. Tikslesnė informacija teikiama kiekvieno prekybos centro individualiai
2024 m. sausio 1 d. prekybos centrai nedirbs.

LIDL darbo laikas per šventes

Gruodžio 24 d. Kūčių dieną parduotuvės dirbs iki 17.00 val.
Gruodžio 25 d. Per Kalėdas prekybos centrai nedirbs.
Gruodžio 26 d. Antrą Kalėdų dieną dirbama nuo 9.00 iki 20.00 val.
Gruodžio 31 d. dirbama trumpesniu laiku iki 19.00 val.
Sausio 1 d. parduotuvės nedirbs.
Sausio 2 d. dirbs nuo 8.00 val. ir dirbs įprastu darbo laiku.

NORFA darbo laikas per šventes

Gruodžio 24 d. Parduotuvės dirbs tik iki 19.00 val.
Gruodžio 25 d. Nedirbama
Gruodžio 26 d. Pradedama dirbti kiek vėliau – nuo 10.00 val.
Gruodžio 31 d. Bus dirbama trumpesniu laiku – iki 20.00 val.
Sausio 1 d. Nedirbs.

IKI darbo laikas per šventes

Gruodžio 24 d. Parduotuvės pradedamos uždarinėti nuo 18.00 val.
Gruodžio 25 d. Nedirbs.
Gruodžio 26 d. Sutrumpintas parduotuvių darbo laikas nuo 9.00 iki 22.00 val.
Gruodžio 31 d. Dirbs trumpiau –  iki 20.00 val.
Sausio 1 d. Pradės dirbti vėliau nuo 10.00 iki 22.00 val.

RIMI parduotuvių darbo laikas per šventes

Gruodžio 24 d. Parduotuvėse sutrumpinta darbo diena – iki 19.00 val.
Gruodžio 25 d. Nedirbs.
Gruodžio 26 d. Pradės dirbti vėliau – nuo 9.00 ir užsidarys anksčiau – nuo 20.00 val.
Gruodžio 31 d. dirbs tik iki 19.00 val.
Sausio 1 d. dalis parduotuvių veiks. Taip pat bus galimybės užsisakyti maisto produktus internetu. Tikslesnės informacijos ieškokite Rimi portale.

Pabrėžiame, kad šis pateiktas parduotuvių darbo laikas per šventes 2024 metais gali keistis priklausomai nuo šventės. Todėl būtina sekti parduotuvių atstovų skelbiamą informaciją dėl konkrečių švenčių. Taip pat svarbu žinoti, kad šventinėmis dienomis kiekvienas prekybos centras gali nustatyti individualų daro laiką. Apie tai įprastai įspėjama iš anksto – pakabinus matomus plakatus ant įėjimo durų.

Kuo jums turėtų būti svarbus parduotuvių darbo laikas?

parduotuviu darbo laikas 2023Pirma, tai padeda sutaupyti laiko ir pinigų. Jei žinote, kada parduotuvė yra atidaryta ir kada ji užsidaro, galite planuoti savo apsipirkimą taip, kad išvengtumėte eismo kamščių, ilgų eilių arba nereikalingų kelionių. Taip pat galite pasinaudoti akcijomis, nuolaidomis arba specialiais pasiūlymais, kurie gali būti galiojantys tik tam tikru laiku.

Antra, tai padeda išvengti nusivylimo ir streso. Jei nežinote kada parduotuvė yra atidaryta ir kada ji užsidaro, galite susidurti su situacija, kai atvykstate į parduotuvę ir ji yra uždaryta. Tai gali sukelti nepatogumų, pykčio arba liūdesio jausmus. Taip pat galite prarasti galimybę įsigyti norimą prekę arba paslaugą, jei ji yra riboto kiekio arba termino.

Kaip sužinoti parduotuvių darbo laiką?

Paprasčiausias būdas yra pasinaudoti internetu. Daugelis parduotuvių turi savo svetaines, kuriose jie skelbia savo darbo laiką. Taip pat galite naudoti paieškos sistemą, kaip Google, kad surastumėte parduotuvių darbo laiką. Tiesiog įveskite parduotuvės pavadinimą ir vietovę ir turėtumėte gauti rezultatus. Tačiau šis būdas gali būti netikslus arba pasenęs, jei parduotuvė keičia savo darbo laiką dažnai arba jei jie neskelbia jo internete.

Kitas būdas yra naudoti specialias programas arba aplikacijas, kurios rodo parduotuvių darbo laiką. Tokios programos arba aplikacijos gali būti įdiegtos jūsų telefone, planšetiniame kompiuteryje arba kompiuteryje. Jie gali naudoti GPS arba kitas technologijas, kad nustatytų jūsų buvimo vietą ir parinktų artimiausias parduotuves. Jie taip pat gali rodyti jums parduotuvių darbo laiką realiu laiku ir pranešti apie bet kokius pokyčius arba išimtis. Tačiau šis būdas gali reikalauti interneto ryšio.