Jei jūs svajojate apie savo verslą ar norite įgyvendinti tam tikras idėjas, tuomet ko gero jums praverstų paskola individualiai veiklai. Tai yra kreditas, kurį galite gauti iš banko ar kitos finansų įstaigos, jei jūs vykdote ar planuojate vykdyti individualią veiklą. Individuali veikla yra nuolatinė veikla, kai jūs teikiate paslaugas, prekiaujate, gaminate ar kitaip užsiimate verslu, bet nesate juridinis asmuo. Tokia veikla gali būti pagrindinis ar papildomas jūsų pajamų šaltinis.

Kokiais atvejais naujai veiklai tokia paskola neišduodama?

paskola individualiai veiklaiPaskola individualiai veiklai nėra skirta visiems. Yra tam tikri kriterijai, kuriuos reikia atitikti, kad galėtumėte pretenduoti į tokį finansavimą. Vienas iš jų yra jūsų veiklos sritis. Kai kurios veiklos sritys yra laikomos rizikingesnėmis ar mažiau perspektyviomis ir bankai bei kiti kreditoriai gali atsisakyti jums suteikti paskolą. Pavyzdžiui, jei jūs norite užsiimti žemės ūkiu, statyba, transportu, viešbučių ar restoranų verslu, jums gali būti sunkiau gauti paskolą, nei norint užsiimti IT, konsultavimu, mokymu ar kitomis paslaugomis.

Kitas kriterijus yra jūsų veiklos trukmė. Jei jūs tik pradėjote ar planuojate pradėti individualią veiklą, jums taip pat gali būti sunkiau gauti paskolą nei tiems, kurie veiklą sėkmingai vykdo kelerius metus. Kreditoriai paprastai reikalauja, kad jūsų individuali veikla būtų vykdoma bent 6 mėnesius ar net 1 metus, Taip jie siekia įsitikinti, kad jūsų veikla yra stabili ir pelninga, ir kad jūs galėsite grąžinti paskolą sutartu laiku.

Paskola individualiai veiklai išduodama tik gaunant reguliarias pajamas

Dar vienas svarbus aspektas, kurį kredito teikėjai vertins – jūsų pajamos. Jūs turite būti pajėgūs parodyti, kad gaunate reguliarias ir pakankamas pajamas iš savo individualios veiklos. Turėsite įrodyti, kad galėtumėte sumokėti mėnesines paskolos įmokas. Be to, jūs turite pateikti savo pajamų deklaracijas, banko išrašus, sąskaitas ir kitus dokumentus, kurie patvirtintų jūsų finansinę padėtį.

Šią paskolą lengviau gauti kai tuo pat metu kažkur dar ir dirbama pagal darbo sutartį

Jei jūs dirbate pagal darbo sutartį ir tuo pačiu metu vykdote individualią veiklą, jums gali būti lengviau gauti paskolą. Taip yra todėl, kad jūs galite parodyti, jog turite papildomą pajamų šaltinį, kuris padidina jūsų kreditingumą ir mažina skolinimo riziką. Tačiau, jei jūs dirbate pagal darbo sutartį, jūs turite būti tikri, kad jūsų individuali veikla nesukelia jokių konfliktų su jūsų darbdaviu ar darbo teisės aktais. Paskola individualiai veiklai suteikiama atidžiau vertinant galimą riziką. Tad, iš savo pusės ir patys turėtumėte įvertinti savo finansinius gebėjimus.

Paskola individualiai veiklai gali būti puiki galimybė pradėti ar plėtoti savo verslą, jei turite gerą idėją ir norite ją įgyvendinti. Tačiau, prieš kreipdamiesi dėl tokios paskolos, turite būti tikri, kad atitinkate visus reikalavimus, ir kad jūs galėsite grąžinti paskolą laiku ir be problemų. Jūs taip pat turite būti pasirengę susidurti su iššūkiais ir rizikomis, kurios gali kilti vykdant komercinę veiklą. Jei esate užtikrinti savo sėkmė, paskola individualiai veiklai gali būti viena geriausių svajonių įgyvendinimo priemonių.