Ar galima gauti paskolą turint antstolių? – šis klausimas yra aktualus daugeliui žmonių, kurie susiduria su finansiniais sunkumais ir ieško būdų išspręsti savo problemas. Paskolos yra vienas iš populiariausių sprendimų, tačiau ar jos yra prieinamos visiems? Atsakymas yra ne. Tai, ar kredito teikėjai norės skolinti pinigus, priklausys nuo to, kokioje situacijoje esate. Tad, viską lemia individualios aplinkybės.

Svarstantiems ar galima gauti paskolą turint antstolių, būtina išsiaiškinti įstatymus

Daugelis paskolų teikėjų iš anksto nurodo, kad neteikia paskolų žmonėms, kurie turi reikalų su antstoliais. Taip yra dėl to, kad tokie klientai yra laikomi nepatikimais ir rizikingais. Antstoliai yra valstybės įgalioti asmenys, kurie išieško skolas iš skolininkų pagal teismo sprendimus ar kitus vykdomuosius dokumentus. Jei žmogus turi antstolių, tai reiškia, kad jis nesugebėjo susitvarkyti su savo finansiniais įsipareigojimais ir prarado kredito istorijos švarumą.

Ką įstatymai sako apie paskolų teikimą turintiems antstolių?

ar galima gauti paskola turint antstoliuPagal Lietuvos Respublikos civilinio kodekso įstatymą, kreditorius turi teisę atsisakyti suteikti kreditą arba nutraukti kredito sutartį, jeigu sužino, kad kredito gavėjas turi antstolių arba yra įtrauktas į neapmokėtų mokesčių sąrašą. Taip pat kreditorius gali reikalauti ankstyvo kredito grąžinimo arba padidinti palūkanas, jeigu kredito gavėjas nuslėpė informaciją apie antstolių buvimą arba ją pateikė neteisingai. Tokiu atveju kredito gavėjas gali būti laikomas sukčiumi ir patirti papildomų nuostolių.

Slepiant informaciją apie antstolių išieškomas skolas ir gavus paskolą, tai gali būti laikoma kaip sukčiavimu. Tai yra nesąžiningas ir neteisėtas veiksmas, kuris pažeidžia kredito sutarties sąlygas ir kelia grėsmę kreditoriui. Jeigu kreditorius sužinos, kad kredito gavėjas turi antstolių, jis gali kreiptis į teismą ir reikalauti paskolos grąžinimo su visomis palūkanomis ir baudomis. Be to, kredito gavėjas gali būti baudžiamas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 straipsnį dėl sukčiavimo ir nusižengimo viešajai tvarkai.

Besidomintiems ar galima gauti paskolą turintiems antstolių, reikėtų būti atsakingesniems

Taigi, ar galima gauti paskolą turint antstolių? Teoriškai taip, praktiškai labai sunku. Paskolos turintiems antstolių yra siūlomos tik labai retais atvejais ir tik tam tikromis sąlygomis. Pavyzdžiui, galima kreiptis į specializuotus paskolų teikėjus, kurie dirba su rizikingais klientais ir siūlo vadinamąsias “paskutinio šanso” paskolas. Tačiau, tokie kreditai yra labai brangūs ir turi didelius palūkanų ir mokesčių dydžius. Be to, tokie paskolų teikėjai gali reikalauti užstato arba laiduotojų, kurie prisiimtų atsakomybę už paskolos grąžinimą.

Kitas variantas yra kreiptis į savo esamus kreditorius ir bandyti susitarti dėl paskolų refinansavimo arba restruktūrizavimo. Tai reiškia, kad galima pabandyti sumažinti mėnesines įmokas, pratęsti grąžinimo terminą arba gauti palankesnes palūkanas. Tačiau, tai nėra garantuota ir viskas priklauso nuo kreditorių nuožiūros ir bendradarbiavimo. Jeigu kreditorius sutinka refinansuoti paskolą, tai gali padėti sumažinti finansinę naštą ir pagerinti kredito istoriją.

Galiausiai, mąstantiems ar galima gauti paskolą turint antstolių siūloma kreiptis į juos ir bandyti susitarti dėl skolos išieškojimo sąlygų. Tai reiškia, kad galima pabandyti derėtis dėl skolos sumažinimo, atidėjimo arba išdėstymo dalimis. Tačiau, tai taip pat nėra garantuota ir priklauso nuo antstolių požiūrio ir bendradarbiavimo. Jeigu antstoliai sutinka palengvinti skolos išieškojimą, tai gali padėti išvengti papildomų bėdų ir išsaugoti savo turtą.

Apibendrinant, galima sakyti, kad paskolos turintiems antstolių yra labai sudėtinga ir rizikinga tema. Tokios paskolos yra retai suteikiamos ir turi daug sąlygų ir apribojimų. Todėl rekomenduojama vengti tokios situacijos ir stengtis išvengti antstolių buvimo. Jeigu jau susiduriate su antstoliais, geriausia yra ieškoti kitų būdų išspręsti savo finansines problemas ir neprisidaryti dar didesnių skolų. Paskolos turintiems antstolių nėra sprendimas, o tik dar didesnė problema.