Smulkios paskolos yra trumpalaikės finansinės paslaugos, kurios skirtos padengti nedideles ir skubias išlaidas, pvz., sąskaitas, remontą, keliones ar dovanas. Jos dažniausiai siekia nuo 50 iki 1000 eurų ir grąžinamos per 1-12 mėnesių. Tokios paskolos gali būti naudingos tuomet, kai reikia greito ir paprasto sprendimo. Tačiau jomis reikia naudotis atsakingai ir tik tada, kai yra tikras poreikis ir realios galimybės grąžinti viską laiku.

Kas teikia smulkias paskolas Lietuvoje?

Smulkias paskolas Lietuvoje teikia įvairios finansinės įstaigos: bankai, kredito unijos, greitųjų kreditų bendrovės arba kitos alternatyvios finansavimo platformos. Kiekviena iš jų turi savo privalumų ir trūkumų, todėl prieš pasirenkant reikia atidžiai išnagrinėti jų pasiūlymus ir sąlygas.

Bankai – tai licencijuotos finansinės institucijos, kurios teikia smulkias ir vidutinio dydžio vartojimo paskolas privatiems asmenims ir smulkiesiems verslams. Bankai paprastai siūlo palankias palūkanų normas, ilgus grąžinimo terminus ir patikimą saugumą, tačiau jie taip pat reikalauja daugiau dokumentų, laiko ir atidžiau atlieka kreditingumo vertinimo procedūrą.

nuotrauka, kurioje reprezentuojamos smulkios paskolosKredito unijos – tai savitarpio pagalbos organizacijos, kurios teikia smulkias paskolas savo nariams. Kredito unijos dažniausiai siūlo žemesnes palūkanų normas, mažesnius mokesčius ir lankstesnes sąlygas nei bankai, tačiau jų paslaugos yra ribotos tik savo narių ratui ir jų siūlomų paskolų sumos ne visada yra nedidelės.

Greitųjų kreditų bendrovės – tai finansinės įstaigos, kurios teikia smulkias paskolas nuo 50 iki 1000 eurų ir didesnes vartojimo paskolas privatiems asmenims. Greitųjų kreditų bendrovių privalumai yra paprastas ir greitas paskolų gavimo procesas internetu, mažai reikalavimų ir galimybė gauti paskolą net ir su neigiama kredito istorija. Tačiau jų trūkumai: aukštos palūkanų normos, trumpi grąžinimo terminai ir didelės baudos už pavėluotus mokėjimus.

Sutelktinio finansavimo platformos – tai internetinės platformos, kurios tarpininkauja tarp paskolų davėjų ir paskolų gavėjų. Sutelktinio finansavimo platformos gali pasiūlyti smulkias paskolas verslo augimui, investicijoms ar kitoms reikmėms. Alternatyvios finansavimo platformos yra lankstesnės ir novatoriškesnės nei tradicinės finansinės įstaigos, siūlančios paskolas tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims.

Kas Lietuvoje gali kreiptis dėl smulkios paskolos?

Smulkias paskolas Lietuvoje gali gauti asmenys, kurie atitinka šiuos kriterijus:

 • yra Lietuvos Respublikos piliečiai arba turi leidimą gyventi Lietuvoje;
 • yra nuo 18 iki 75 metų amžiaus;
 • turi nuolatinius ir patikimus pajamų šaltinius;
 • neturi neigiamos kredito istorijos arba turi galimybę ją pagerinti;
 • pateikia asmens dokumentą, kurio galiojimas nėra pasibaigęs ir nurodo asmeninę banko sąskaitą.

Į ką svarbiausia atsižvelgti ieškant smulkios paskolos?

Ieškant smulkios paskolos, svarbiausia yra atsižvelgti į savo finansinę padėtį ir poreikius. Prieš imant paskolą, reikia įvertinti ar iš tikrųjų reikia papildomų lėšų ir ar nėra kitų galimų sprendimų. Taip pat reikia apskaičiuoti kiek galima skolintis ir kiek galima grąžinti per mėnesį, nepamirštant apie kitus įsipareigojimus ir išlaidas. Be to, reikia palyginti skirtingų paskolų teikėjų pasiūlymus ir sąlygas, atkreipiant dėmesį į tokias detales kaip:

 • paskolos suma ir terminas;
 • palūkanų norma ir bendra grąžinama suma;
 • suteikimo ir administravimo mokesčiai;
 • paskolos grąžinimo grafikas ir galimybė jį keisti;
 • ankstyvojo grąžinimo galimybė ir sąlygos;
 • pratęsimo galimybė ir sąlygos;
 • sutarties neįvykdymo pasekmės ir baudos.

Kokie reikalavimai keliami ieškantiems smulkaus kredito?

Ieškantiems smulkios paskolos, kiekvienas paskolų teikėjas gali kelti skirtingus reikalavimus, tačiau dažniausiai jie susiję su šiais aspektais:

Asmens duomenys ir dokumentai – reikia pateikti galiojantį asmens dokumentą, banko sąskaitos numerį ir kontaktinį telefoną bei el. pašto adresą;

Pajamos ir išlaidos – reikia įrodyti, kad turite nuolatinius ir patikimus pajamų šaltinius, kurie užtikrina paskolos grąžinimą, ir pateikti informaciją apie savo išlaidas ir kitus įsipareigojimus;

Kredito istorija – reikia turėti teigiamą arba bent jau neblogą kredito istoriją, kuri rodo, kad laikomasi savo finansinių įsipareigojimų ir nėra skolų ar pavėluotų mokėjimų;

Kreditingumo vertinimas – reikia atitikti paskolų teikėjo nustatytą kreditingumo vertinimo sistemą, kuri gali apimti įvairius kriterijus, pvz., amžių, gyvenamąją vietą, darbo stažą, šeimyninę padėtį ir kt.

Visais atvejais, smulkios paskolos gali būti nepakeičiamu pagalbininku siekiant savo tikslų ir sprendžiant skubius finansinius iššūkius. Pasirinkus tinkamą kredito teikėją, gerai apgalvotą planą ir atitinkant reikalavimus, galėsite būti tikri, kad tai taps sėkminga priemone sprendžiant finansinius iššūkius. Todėl, būkite atidūs ir elkitės protingai!