Skolos – tai nemalonus dalykas, kurio norisi kuo greičiau atsikratyti. Tačiau kartais gyvenimas neleidžia mums taip lengvai išspręsti finansinių problemų. Galbūt turime daugiau nei vieną paskolą, kurių mėnesinės įmokos sudaro didelę dalį mūsų pajamų. Galbūt susiduriame su nenumatytais išlaidų padidėjimais arba pajamų sumažėjimu. Galbūt tiesiog norime pasinaudoti palankesnėmis paskolos sąlygomis ir sutaupyti pinigų. Tokiais atvejais, paskolos turintiems skolų gali būti veiksmingas sprendimas.

Kuo išsiskiria specializuotos paskolos turintiems skolų?

Paskolos turintiems skolų reiškia, kad galima gauti papildomą kreditą net jei jau turime kitų įsipareigojimų, pvz., vartojimo kreditų, greitųjų paskolų, lizingo ir kt. Šios paskolos gali būti naudojamos dviem tikslams: refinansavimui arba papildomam finansavimui.

paskolos turintiems skoluRefinansavimas – tai procesas, kai sena paskola yra gražinama nauja paskola su palankesnėmis sąlygomis. Pavyzdžiui, jei turime du vartojimo kreditus su 20% ir 25% metinėmis palūkanomis, galime gauti naują paskolą su 15% metine palūkanų norma ir grąžinti abu senus kreditus. Taip mes sumažiname savo mėnesines įmokas ir bendrą grąžinamą sumą.

Papildomas finansavimas – tai procesas, kai gauname naują paskolą be negrąžinant senųjų. Tai gali būti naudinga, jei mums reikia papildomų pinigų nenumatytiems poreikiams arba investicijoms. Pavyzdžiui, jei turime vartojimo kreditą su 15% metine palūkanų norma ir norime remontuoti savo butą, galime gauti naują paskolą su 10% metine palūkanų norma ir padengti remonto išlaidas.

Kaip gauti paskolas turintiems skolų?

Paskolas turintiems skolų siūlo daugelis finansinių įstaigų, pvz., bankai, lizingo bendrovės, tarpusavio skolinimo platformos ir kt. Kiekviena įstaiga turi savo reikalavimus ir sąlygas, todėl reikia atidžiai juos išnagrinėti ir palyginti. Taip pat reikia atsižvelgti į savo finansinę situaciją ir galimybes grąžinti skolas.

Norint naujos paskolos, paprastai reikia:

  • Būti Lietuvos Respublikos piliečiu arba nuolatiniu gyventoju;
  • Turėti nuolatines ir patikimas pajamas;
  • Turėti teigiamą arba neutralią kredito istoriją;
  • Neturėti praleistų ar pavėluotų mokėjimų;
  • Neturėti per didelio skolos ir pajamų santykio (DPS).

Skolos ir pajamų santykis (DPS) – tai rodiklis, kuris parodo, kokia dalis mūsų pajamų yra skiriama mūsų įsipareigojimams tenkinti. Pavyzdžiui, jei mūsų pajamos yra 1000 eurų, o mūsų mėnesinės paskolų įmokos yra 300 eurų, tai mūsų DPS yra 30%. Kuo mažesnis DPS, tuo didesnė tikimybė gauti naujus kreditus.

Paskolos turintiems skolų turi būti imamos atsižvelgiantį kelis aspektus

Paskolos turintiems skolų gali būti naudingos norint sumažinti savo finansinę naštą ir pagerinti gyvenimo kokybę. Tačiau prieš imdamiesi šio žingsnio, reikia žinoti ir atsiminti kelis dalykus:

Šios paskolos turi savo kainą. Jos taip pat turi savo kainą, kurią sudaro palūkanos, mokesčiai ir kitos išlaidos. Todėl reikia apskaičiuoti ar nauja paskola tikrai yra pigesnė ir ar ji padengs senųjų paskolų likutį.

Renkantis šią paslaugą, nereiškia, kad mes atsikratome savo skolų. Mes tik keičiame vieną skolą kita. Todėl reikia būti atsakingiems ir laiku mokėti savo įmokas, kad neišsivestume savęs į dar didesnę duobę.

Paskolos turintiems skolų nėra sprendimas visoms finansinėms problemoms. Jei mes turime daug skolų dėl netinkamo asmeninių finansų valdymo arba nepakankamo biudžeto planavimo, mes turime keisti savo įpročius ir mokytis taupyti bei investuoti. Priešingu atveju, mes tik sukursime sau dar daugiau problemų.

Tai galimybė gauti naują paskolą net jei jau turime kitų įsipareigojimų. Šios paskolos gali būti naudojamos refinansavimui arba papildomam finansavimui. Norint gauti tokias paskolas, reikia atitikti tam tikrus reikalavimus ir sąlygas, kurias siūlo finansinės įstaigos. Taip pat reikia žinoti, kad jos nėra nemokamos ir nereiškia, kad mes atsikratome savo skolų. Todėl reikia būti atsakingiems ir protingai naudotis šią galimybę.