Prienuose – kova iki paskutinių sekundžių ir pirmoji pergalė

Pirmoji pergalė iškovota Prienuose

Sunkus startas ir du pralaimėjimai iš eilės „Betsafe–LKL“  krepšinio lygoje, Alytaus „Dzūkijos“ komandos neišgąsdino. Trečiosiose sezono rungtynėse, Prienuose Nikola Vasilevo vadovaujama komanda 84:80 (19:19, 17:20, 19:21, 29:20) palaužė „Vytauto“ komandą ir iškovojo pirmąją pergale šiame sezone.

Jau nuo pat pirmųjų mačo minučių tapo aišku, kad žiūrovai išvys atkaklią kovą. Pirmajame kėlinyje komandos keitėsi taškais, nė vienai iš jų nepavyko kiek labiau atitrūkti, o po dešimties minučių švieslentėje degė lygybė (19:19).

Atkali kova persikėlė ir į antrąjį kėlinį, o ten, tik prieniškių komandos žaidėjo Justo Sinicos tritaškio paskutinėmis antrojo ketvirčio sekundėmis dėka,  minimalią persvarą prieš ilgąją pertrauką turėjo varžovai – 39:36.

Po ilgosios pertraukos „Dzūkijai“ vis dažniau kilo problemų gynyboje, o  „Vytautui“ vienu metu pavyko atitrūkti kiek ženkliau (60:53). Viskas sprendėsi lemiame ketvirtyje. Dzūkams ir vėl greitai pavyko priartėti, tačiau aikštės šeimininkai tarė savo žodį susikraudami net devynių taškų persvarą (71:62).

Tiesa, priešininkų džiaugsmas buvo ankstyvas. Lemiamomis akimirkomis „Dzūkija“ parodė charakterį, o  į priekį komandą ėmė traukti sužibėjęs Alejandro Hernandezas. Lemiamu metu jis pataikė svarbius metimus, o baudos metimais galiausiai išvedė alytiškius į priekį (81:80). Vėliau dar vieną taiklią baudą pridėjo Andrejus Šelakovas, o pergalę garantavo taiklūs Gedimino Navicko baudų metimai. „Dzūkijos“ komanda džiaugėsi pirmuoju šio sezono laimėjimu.

Paskutinę 6 minučių atkarpą šiose  rungtynėse Alytaus komanda laimėjo net 22:9.

„Dzūkija“: Katinas Reinhardtas 24 (7 atk. kam.), Alejandro Hernandez 16 (4 rez. perd.), Gediminas Navickas 12, Gediminas Žalalis 9, Andrejus Šelakovas (6 atk. kam) ir Anatolijus Kaširovas po 8, Paulius Petrilevičius 5, Mindaugas Sušinskas 2.

„Vytautas“: Justas Sinica 16, Tadas Klimavičius ir Egidijus Dimša po 12, Martynas Linkevičius 11.

Kitas rungtynes dzūkai žais rugsėjo 30 dieną, Vilniuje, kur bandys mesti iššūkį „Lietuvos ryto“ komandai.