MUMS RŪPI

Nuo 2013 metų gruodžio Alytaus „Dzūkijos“ krepšinio klubas vykdo kilnią socialinę akciją, kurios pagrindinis tikslas aplankyti miesto bei rajono bendrojo lavinimo mokyklas. Per minėtąjį laikotarpį dzūkai savo šypsenomis jau spėjo pasidalinti su 6 Alytaus miesto bei 1 jo rajone esančia švietimo įstaiga . Prisiminkime viską iš arčiau.

ALOVĖS PAGRINDINĖ MOKYKLA (2015.04.20)

    Alytaus „Dzūkijos“ krepšinio klubas nenustoja džiuginęs gražiais darbais už aikštelės ribų. Šiandien alytiškiai trumpam paliko Dzūkijos sostinę bei išvyko į Alovės pagrindinę mokyklą. Šioje Alytaus rajono švietimo įstaigoje lankėsi ekipos krepšininkai Rytis Juknevičius, Adamas Lapeta, Osvaldas Mačernis, Ryanas Nicholas, Ismetas Sejfičas, komandos vadovas Povilas Tamulynas bei vadybininkas Evaldas Maslauskas.

   Alovės pagrindinės mokyklos moksleiviai didelėmis ovacijomis sutiko žaidėjus ir parengė jiems pasisveikinimo dainą bei kaitinantį šokėjų pasirodymą. Sausakimšai užpildytoje aktų salėje dzūkai mielai dalinosi savo prisiminimais apie vaikystę, sportininko karjeros pradžią bei dabartinio gyvenimo peripetijas. Anglų kalbos žiniomis nudžiuginę vaikai nevengė sužinoti juos dominančių faktų iš lietuvių bei klubo legionierių. Krepšininkai sulaukė klausimų ir iš savo komandos draugų – Osvaldas Mačernis, nevengdamas santūraus humoro jausmo, pasiteiravo Ryčio Juknevičiaus, kaip šiam pavyko tapti profesionaliu žaidėju, nepaisant „žemo“ įžaidėjo ūgio.

     Susitikimo metu Povilas Tamulynas trumpai supažindino su esminiais Alytaus „Dzūkijos“ klubo veiklos kriterijais, siekiais bei tikslais. Ekipos vadovas mokyklos direktoriui Juozui Navickui įteikė klubo marškinėlius su žaidėjų parašais bei džiugiai pranešė, jog nuo šiandien Alovės pagrindinės mokyklos atstovai dzūkų varžybose Alytaus arenoje galės lankytis nemokamai.

     Antroji renginio dalis vyko sporto salėje. Čia moksleiviai turėjo unikalią galimybę išbandyti savo jėgas krepšinio aikštelėje kartu su „Dzūkijos“ žaidėjais. Renginį vainikavo įstaigos direktoriaus suorganizuotas konkursas, kurio metu reikėjo pataikyti į krepšį nuo aikštelės vidurį žyminčios linijos. Laimingojo laukė 20 eurų prizas, tačiau ši suma bent jau laikinai pasiliko Navicko piniginėje.

ALYTAUS DZŪKIJOS PAGRINDINĖ MOKYKLA (2015.03.27)

    Alytaus „Dzūkijos“ klubas tęsia gražią socialinę akciją, kurios esminis tikslas – praleisti laiką kartu su moksleiviais. Saulėtą ketvirtadienio popietę ekipos kapitonas Giedrius Gustas, Osvaldas Mačernis, Adamas Lapeta, Ryanas Nicholas bei Ismetas Sejfičas apsilankė Dzūkijos pagrindinėje mokykloje, kur buvo sutikti gausiomis ovacijomis bei šypsenomis veiduose.

    Vizito pradžioje komandos vadovas Povilas Tamulynas trumpai supažindino su pagrindiniais klubo siekiais, laimėjimais bei istorija. Ekipos generolas mokyklos direktorei Vilijai Sušinskienei įteikė 12-uoju numeriu pažymėtus „Dzūkijos“ marškinėlius su žaidėjų parašais. Tada savojo laiko sulaukė ir krepšininkai, noriai pasidalinę įspūdžiais apie jų karjeros pradžią bei kelią link sėkmes krepšinio aikštelėse.

  Mokyklos aktų salę beveik sklidinai užpildę moksleiviai žaidėjams nepagailėjo įvairių klausimų, kurie buvo susiję ne vien tik su krepšiniu. Pavyzdžiui, Ryanas Nicholas paklaustas, koks yra jo skaniausias lietuviškas patiekalas, atsakė – cepelinai. Lenkas Adamas Lapeta sulaukė klausimo, ar yra kada nors auginęs žiurkėną.

     Antroje susitikimo dalyje veiksmas persikėlė į sporto salę. Čia Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos atstovai sužaidė draugiškas krepšinio varžybas su krepšininkais. Renginio kulminacija tapo įstaigos direktorės organizuotas konkursas, kuriame moksleiviai pataikę nuo vidurio linijos turėjo galimybę laimėti 20 eurų. Vienas iš jaunuolių sugebėjo įvykdyti šią užduotį bei padidinti savo piniginės tūrį.

ALYTAUS JOTVINGIŲ GIMNAZIJA (2015.02.03)

   Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkai kartu su Lietuvos krepšinio lyga šiandien lankėsi Jotvingių gimnazijoje, kurioje vyko antrus metus iš eilės kuruojama socialinė akcija „BEKO LKL diena mokykloje“. Šiame renginyje dzūkus atstovavo septyni asmenys – treneriai Andrėjus Urlepas ir Zoranas Čarapičius bei žaidėjai Artūras Jomantas, Fiodoras Dmitrievas, Paulius Dambrauskas, Martynas Paliukėnas ir Rokas Ūzas.

    Pirmoji šventės dalis vyko mokyklos aktų salėje. Jos metu gimnazijos moksleiviai turėjo galimybę artimiau susipažinti su Lietuvos krepšinio lyga bei joje rungtyniaujančiu Alytaus „Dzūkijos“ klubu. LKL kūrybinė grupė paruošė istorijos, matematikos bei lietuvių pamokėles, kurias vedė krepšininkai, o teisingus atsakymus pateikę gimnazistai džiaugėsi lygos įsteigtomis dovanomis.


   Renginio atomazga tapo „Dzūkijos“ žaidėjų bei Jotvingių gimnazijos moksleivių dvikovos krepšinio aikštelėje. Keturių komandų turnyrą (3×3) laimėjo Roko Ūzo ekipa. Tuo tarpu pagrindiniu šventės prizu (LKL rėmėjo „Turkish Airlines“ lėktuvo modelis) džiaugėsi Karolis Aliulis, pirmasis iš dalyvių pataikęs tolimą metimą beveik nuo vidurio linijos.

ALYTAUS PUTINŲ GIMNAZIJA (2014.12.18)

    Alytaus „Dzūkijos“ krepšinio klubas šiandien lankėsi Putinų gimnazijoje bei susitiko su šios švietimo įstaigos moksleiviais. Vizito pradžioje ekipos atstovai bei krepšininkai (Giedrius Gustas, Rytis Juknevičius, Miralemas Halilovičius, Adamas Lapeta ir Fedoras Dmitrievas) bendravo su mokyklos jaunimu įstaigos aktų salėje. Vadovas Povilas Tamulynas susirinkusius supažindino su „Dzūkijos“ komandos istorija, vykdoma veikla bei siekiais. Beveik sausakimšai salę užpildęs jaunimas turėjo retai pasitaikančią galimybę užduoti žaidėjams juos dominančius klausimus.

    Antroji vizito dalis vyko gimnazijos sporto salėje. Joje moksleiviai galėjo išbandyti savo jėgas krepšinio aikštelėje rungtyniaudami kartu su „Dzūkijos“ žaidėjais. Šių parodomųjų varžybų teisėju buvo paskirtas dzūkų kapitonas Giedrius Gustas. Vėliau įvyko baudų bei tritaškių konkursai, kuriuose geriausiai pasirodę galėjo mėgautis atminimo prizais. Renginio pabaigoje Putinų gimnazijos direktorius Alfonsas Žiūkas visiems šventės dalyviams suteikė progą laimėti 100 litų – „tereikėjo“ paeiliui be klaidų pataikyti iš po krepšio, nuo baudų ir tritaškio metimų linijos bei nuo vidurio aikštės. Įstaigos vadovo „laimei“ šios užduoties įgyvendinti niekam nepavyko. Sporto salėje susirinkusius žmones renginio metu džiugino šokėjų pasirodymai bei jaunatviškai skambanti muzika, kuri prisidėjo prie bendros jaukios atmosferos.

ALYTAUS ADOLFO RAMANAUSKO-VANAGO GIMNAZIJA (2014.02.14)

   Paskutinioji šios žiemos savaitė Alytaus Adolfo Ramanausko – Vanago moksleiviams prasidėjo džiugia krepšiniui nusipelniusių asmenų viešnage. Būtent ši mokykla tapo trečiąja švietimo įstaiga, kurią aplankė (prieš tai pabuvota Garliavoje bei Klaipėdoje) Lietuvos krepšinio lygos projektas – „BEKO LKL diena mokykloje“. Pagrindinis šios socialinės akcijos tikslas yra supažindinti jaunuosius krepšinio mėgėjus su praeityje garsiomis oranžinio kamuolio legendomis bei dabartiniais aukščiausio lygio krepšininkais.

     Susitikti su olimpiniais čempionais Modestu Paulausku ir Angele Rupšiene, taip pat praeityje garsiu treneriu bei ilgamečiu Lietuvos krepšinio federacijos prezidentu Vladu Garastu, atvyko ne tik gausus būrys gimnazistų, bet ir Dzūkijos sostinės valdžios atstovai. Tarp tokių galima paminėti miesto merą Jurgį Krasnicką, savivaldybės administracijos direktorių Kęstutį Ąžuolą, jo pavaduotoją Janį Laurinaitį.

     Renginyje, kaip priklauso, nestigo ir Alytaus krepšinio klubo „Dzūkija“ narių. Jame dalyvavo komandos prezidentas, Atlantos Olimpinių žaidynių prizininkas Tomas Pačėsas, vadovas Povilas Tamulynas, trenerio asistentas Karolis Marcinkevičius bei keturi krepšininkai – kapitonas Adam Lapeta, taip pat Paulius Dambrauskas, Eigirdas Žukauskas ir alytiškis Edgaras Švelginas.

     Alytaus Adolfo Ramanausko – Vanago gimnazijoje vykusią „BEKO LKL dieną mokykloje“ galima suskirstyti į trejus etapus. Pirmasis jų vyko aktų salėje, čia savo mintimis su atvykusia auditorija dalinosi Jurgis Krasnickas, Modestas Paulauskas, Vladas Garastas bei Angelė Rupšienė. Pastaroji susirinkusius nudžiugino galimybe iš arti pasigėrėti bei paliesti du olimpinius aukso medalius, kuriuos buvusi krepšininkė praeityje yra iškovojusi atstovaudama Sovietų Sąjungos rinktinę (1976 bei 1980 metais). Po oficialių kalbų įvyko viktorina, kurioje buvo pateikiami klausimai apie Lietuvos krepšinio lygą bei Alytaus „Dzūkijos“ klubą, o teisingai atsakę apdovanoti prizais.

     Antroji dalis truko trumpiausiai, bet buvo tikrai ne prasčiausia. Sporto ir kolekcionavimo entuziastas Zenonas Gramackas susirinkusiems įtakingiems asmenims suteikė progą pasigrožėti mokykloje esančia jo asmenine sporto kolekcija. Įdomu, jog joje galima aptikti ir Tomo Pačėso marškinėlius, kuriuos vilkėdamas alytiškis 1996 metais Atlantoje iškovojo olimpinį bronzos medalį. Būtent šią mokyklą dabartinis „Dzūkijos“ prezidentas yra pabaigęs jaunystėje.

     Renginio atomazga tapo mokyklos sporto salėje įvykusi „Dzūkijos“ krepšininkų bei gimnazijos mokinių krepšinio akistata „3 prieš 3″. Keturiese į susitikimą atvykę dzūkų žaidėjai buvo paskirstyti po du į skirtingas ekipas. Po šios dvikovos dalyviai turėjo galimybę išmėginti jėgas baudų ir tritaškių rungtyse. Metant baudas nepralenkiamas pasirodė Karolis Marcinkevičius, o Edgaras Švelginas taikliausiai svaidė tritaškius metimus, taip atlikdamas puikų apšilimą prieš Klaipėdoje vyksiantį LKL „Snaiperio“ konkursą.

ALYTAUS ŠALTINIŲ PAGRINDINĖ MOKYKLA (2014.02.07)

    Alytaus „Dzūkijos“ krepšinio klubas tęsia savo socialinę akciją, kurios metu dalyvauja susitikimuose su moksleiviais. Šįkart komandos krepšininkai (kapitonas Adam Lapeta, vidurio puolėjas Tautvydas Šležas ir įžaidėjas Paulius Dambrauskas) bei atstovai susitiko su Šaltinių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniais.

    Susitikimo pradžioje Alytaus „Dzūkijos“ vadovas Povilas Tamulynas trumpai pristatė esminius klubo uždavinius bei tikslus. Kiek vėliau žodis buvo suteiktas ir krepšininkams, kurie pasidalino įspūdžiais apie savo karjeros pradžią bei atsakinėjo į vaikų užduotus klausimus. Vienas iš jaunuolių Pauliaus Dambrausko pasiteiravo, ar šiam metant į krepšinį neskauda rankų.

     Šaltinių pagrindinės mokyklos pradinių klasių moksleiviai dalyvavo viktorinoje, kurioje geriausiai pasirodžiusi klasė laimėjo V.Giraičio kepyklos paruoštą tortą. Daugiausia keblumų pradinukams sukėlė klausimas, koks yra Adam Lapeta ūgis. Spėjimai svyravo nuo 180 cm iki 317 cm. Bene daugiausia ovacijų sulaukė trečiokas Ričardas, visus nustebinęs puikia intonacija padeklamuotu ilgu eilėraščiu. Jam atiteko Alytaus „Dzūkijos“ marškinėliai su žaidėjų parašais. Vis tik pralaimėjusių šiandien nebuvo, nes renginio metu nestigo geros nuotaikos bei plačių šypsenų.

     Po šio dzūkų krepšininkų vizito gali jaustis laimingi ne vien tik pradinių klasių moksleiviai, nes klubo atstovai paskelbė, jog nuo šiol kiekvienas Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos mokinys į komandos varžybas namuose galės patekti nemokamai (pateikę moksleivio pažymėjimą).

    Gera žinoti, jog tokio pobūdžio akcijos patinka ne vien tik pradinukais, bet ir patiems krepšininkams. Ekipos vidurio puolėjas Tautvydas Šležas po susitikimo užsiminė, jog mielai pabendrautų su vaikais ir ateities renginiuose. Anot jo, tokie susitikimai padeda bent trumpam atitrūkti nuo krepšinio aikštelės reikalų bei pasisemti teigiamos energijos.

ALYTAUS PANEMUNĖS PAGRINDINĖ MOKYKLA (2013.12.10)

    Už lango spengiant pirmiesiems šios žiemos šalčiams, Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkai antros pamokos metu aplankė Alytaus Panemunės pagrindinės mokyklos jaunąsias atžalas. Trys Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkai Adam lapeta, Giedrius Kurtinaitis ir James Lewis Jr. mokyklos aktų salėje buvo sutikti mokinių garsiais plojimais bei šūksniais.

    Susitikime su Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkais dalyvavo pradinių klasių moksleiviai – iš viso 11 klasių. Žaidėjai su vaikais dalinosi atsiminimais apie tai, kaip prasidėjo jų profesionali karjera, taip pat atsakinėjo į jų užduotus klausimus. Bene labiausiai jaunuoliai nustebo išgirdę, jog ekipos kapitono Adam Lapeta ūgis siekia 217 cm.

    Alytaus Panemunės pagrindinės mokyklos jaunieji moksleiviai dalyvavo viktorinoje. Daugiausiai teigiamų atsakymų surinkusi klasė buvo apdovanota Alytaus „Dzūkijos“ tortu, kurį paruošė V.Giraičio kepykla. Be to, kiekviena iš klasių gavo po Lietuvos krepšinio federacijos išleistą knygą bei galėjo mėgautis klubo vaišėmis. Kitoje rungtyje mokinių buvo paprašyta sukurti skanduotę, skirtą Alytaus „Dzūkijos“ komandai, po kurios klubo vadovas Povilas Tamulynas džiaugsmingai pranešė, jog nuo trečiadienio varžybų su „Šiauliais“ visi Panemunės pagrindinės mokyklos mokiniai gali patekti į rungtynes nemokamai.

     Pasibaigus renginiui, jame dalyvavę „Dzūkijos“ žaidėjai noriai fotografavosi su vaikais bei dalino autografus gausiai susirinkusiems pirmųjų klasių moksleiviams. Pastarieji pasirašyti prašė ir ant rankų bei teigė, jog nuo šiol ilgai jų nepraus.

Povilas Tamulynas (Alytaus „Dzūkijos“ komandos vadovas): Vaikai visų mūsų ateitis. „Dzūkijos“ klubo projektas nėra vienametis: orientuojamės į sportinės grandinės sukūrimą, norime, kad kuo daugiau Alytiškių ateityje papildytų mūsų krepšinio komandą, todėl pradėjome šias socialines akcijas siekdami supažindinti vaikučius su krepšinio sporto šaka. Į susitikimą pasikvietėme mūsų komandos profesionalius krepšininkus užsieniečius – Adam Lapeta, James Lewis ir lietuvį – Giedrių Kurtinaitį, kad krepšininkai vaikučiams papasakotų keletą istorijų apie tai kaip jie pradėjo sportuoti.

    Tokio tipo susitikimai su krepšininkais leidžia vaikams pasisemti teigiamų emocijų: pokalbių ir nuotaikingų žaidimų pagalba išmokti daugiau apie sportą, pamatyti užsieniečius krepšininkus, sužinoti apie profesionalaus krepšininko gyvenimą. Taip pat pasivaržyti bei laimėti prizus, tokiu būdu tampant drąsesniems. Manau, jog tokie projektai padeda lavinti socialinius įgūdžius bendrąja prasme. Tai jau ne pirmas mūsų klubo projektas orientuotas į Alytaus miesto ir rajono vaikus – vasarą organizavome jaunimo krepšinio stovyklą su anglų kalbos paskaitomis, kurios tikslas buvo edukacinių užsiėmimų pagalba pirmiausia orientuotis į socialius aspektus, tai yra pažinti jauną asmenybę iš žmogiškosios pusės ir tik paskui orientuotis kaip į sportininką.

ralph lauren online,ralph lauren sale,christian louboutin sale,louis vuitton outlet,cheap ralph laure,ralph lauren outlet,louis vuitton sale,michael kors sale uk,moncler online outlet,north face sale uk