Alytaus ,,Dzūkija“ su Alytaus teritorinės darbo biržos darbuotoja aplankė Simno gimnazistus.

DSC04325_1

Kiekvienų metų pradžioje Lietuvos darbo birža pristato metų darbo rinkos prognozę, kuri parengta bendradarbiaujant su šalies darbdaviais. Jos tikslas – padėti darbo ieškantiems žmonėms apsispręsti planuojant karjerą, priimant sprendimus ir įvertinti darbo pasiūlos ir paklausos pokyčius. Tačiau prieš pradedant domėtis kokių profesijų atstovų labiausiai laukia šalies darbdaviai, mokiniams pirmiausia teks atlikti namų darbus ir sau atsakyti į klausimus: „Ko aš noriu?“ ir „Ką aš sugebu?“.

Jaunimo darbo centro darbuotojai žinodami, kad į tokius iš pirmo žvilgsnio paprastus klausimus mokiniams atsakyti nėra lengva, į pagalbą pasikvietė socialinius partnerius krepšinio klubo „Dzūkija“ vyrus.  Komandos vadovas Giedrius Gustas, komandos kapitonas Osvaldas Mačernis ir Mindaugas Sušinskas susitiko su Simno gimnazistais tam, kad apie karjeros planavimą pakalbėtume įdomiau, žaismingiau ir su tikromis istorijomis.

Profesinio orientavimo renginio metu diskutavome, kodėl svarbu pažinti save, kokie būdai gali padėti surasti savąjį kelią ir kokius įgūdžius sėkmingiems darbuotojams reikia pradėti ugdyti dar besimokant mokykloje.

Laimingiausi žmonės tie, kurie dirba jiems patinkantį darbą. Kas jei ne krepšininkai gali papasakoti kaip hobis tampa gerai apmokamu darbu ir svajonių profesija. Pasak Mindaugo: „Pasirinkau tai, kas geriausiai man sekėsi“, tačiau kad sugebėtum teisingai pasirinkti, teks daug išbandyti.  Žaidėjai mokiniams linkėjo išdrįsti ieškoti, mėginti kuo daugiau įvairesnių veiklų, būti aktyviems ir tada „tavo svajonių profesija pati suras tave“  – pastebėjo komandos vadovas Giedrius. O kapitonas Osvaldas gimnazistams linkėjo būti kryptingais, nesustoti ir nesuabejoti savimi, net tuomet kai bus sunku, tuomet kai ir patys artimiausi nepalaikys, tikėti tuo ką darai ir daryti toliau, nes „svajonės turi savo kainą“.

 

Parašykite komentarą

ralph lauren online,ralph lauren sale,christian louboutin sale,louis vuitton outlet,cheap ralph laure,ralph lauren outlet,louis vuitton sale,michael kors sale uk,moncler online outlet,north face sale uk